VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras

“Sielos sala” kviečia į šokio-judesio terapijos patyrimą Anykščių miesto šventės metu

Susitikimai

VšĮ “Sielos sala” Anykščių miesto šventės metu kviečia pasinerti į šokio-judesio terapijos patyrimą Anykščių socialinio ir bendruomeninio verslo klasterio patalpose, Tilto g. 2.

Užsiėmimai skirti visiems, nepriklausomai nuo amžiaus, lyties ar gebėjimų šokti. Tačiau, žinoma, neturint meilės judesiui, šokiui sudėtinga būtų save įtikinti, jog tai yra reikalinga ir… smagu. Išties, juk nesvarbu, koks kūno lankstumas, judėti gali visi. Šokio-judesio terapija nėra tiesiog šokis su tikslu atsipalaiduoti, tačiau šis aspektas visuomet “dalyvauja” užsiėmimuose. Šokio-judesio terapija – tai menų terapijos sritis, kuomet per atsipalaidavimą ir kūrybines išraiškos priemones einama į psichoterapinį patyrimą. Užsiėmimą veda Anykščiuose gyvenanti šokio-judesio terapijos praktikė ir tyrėja Indrė Šiliauskaitė.

Meno ir kūrybos priemonių naudojimas psichoterapiniams tikslams tinka tiek sveikiems, tiek neurotipiškiems (t. y. su įvairiomis būklėmis) asmenims, plėtojant jų socialinius, komunikacinius, kognityvinius pažintinius ir kitus gebėjimus. Šokio-judesio terapijoje kūrybos priemonės yra kūnas, bet koks judesys, šokis, muzika, ritmas, balsas, įvairios kitos papildomos priemonės, na ir, be abejo, vaizduotė. Atlikdami terapeuto paskirtas užduotis užsiėmimo metu dalyviai turi įsivaizduoti tam tikrus dalykus, vizualizuoti juos mintyse, ir visa tai išreikšti – prasideda tikra kūryba judesiu, sužadinanti įvairias emocijas.

Per menų terapijas yra stiprinamas vidinis emocinis stuburas, ugdoma empatija, emocinis intelektas, sąmoningumas, savistaba. Bet koks pokytis gyvenime reikalauja aktyvios savistabos, dėmesingo įsitraukimo į savo vidinį (iš)gyvenimą ir susivokimo, kas ten vyksta ir kodėl. Taip sprendžiamos ir tokios būsenos, kaip nerimas, baimė, liūdesys, gedėjimas, išsekimas, persidirbimas, nepasitenkinimas esamais santykiais ir t. t. Skamba sudėtingai, bet praktikoje tai atliekama lengvai, iš impulso, improvizuojant. Todėl šokio-judesio terapiniai užsiėmimai visuomet palieka gerą jausmą – tarsi kažkas viduje atsirakino, atsivėrė, nutiko ir pasiliko sieloje. Geras, šiltas, energijos suteikiantis išsivadavimo ar išveikos jausmas.

Taigi, liepos 22 dieną Tilto g. 2 palėpėje nuo 15.00 val. vyks šokio-judesio terapijos patyrimas – užsiėmimas susipažinimui su šokio-judesio terapijos galimybėmis savirealizacijai ir emocinės sveikatos pastiprinimui. Užsiėmimo trukmė 1,5 val., parama salės išlaikymui 10 eur. Reikalinga išankstinė registracija tel. 868653405 arba rašyti žinutę FB puslapyje https://www.facebook.com/SielosSala.