VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras

Pianisto Jurgio Aleknavičiaus koncertas

Koncertai

Spalio 19 d., 17.30 val. Koplyčioje–Pasaulio anykštėnų kūrybos centre (Vilniaus g. 36, Anykščiai) pianisto Jurgio Aleknavičiaus koncertas.

 

Jurgis Aleknavičius – vienas talentingiausiųjų jaunosios kartos pianistų, sulaukęs Lietuvos bei užsienio fortepijono muzikos mylėtojų dėmesio ir pripažinimo. Tobulo skambesio nuolat siekiančio atlikėjo muzikinė filosofija yra atrasti balansą tarp technikos ir intelekto: J. Aleknavičius kūriniuose siekia įžvelgti ne tik natas, bet ir teisingą kūrinio energetiką, juo perteikti gyvas emocijas.

Šio pianisto atsidavimas muzikai buvo ne kartą įvertintas tarptautiniu mastu – Jurgis dalyvavo prestižiniuose Italijos, Prancūzijos, Švedijos ir, žinoma, Lietuvos pianistų konkursuose. 2010 m. jis tapo diplomantu tarptautiniame S. Vainiūno pianistų konkurse Lietuvoje, o 2012 m. vasarą laimėjo pirmąją premiją tarptautiniame muzikos konkurse Maltoje. J. Aleknavičiaus ne kartą rengė solinius pasirodymus Lenkijoje, Norvegijoje, Belgijoje, Italijoje, Rusijoje, o šiuo metu ruošiasi koncertams Maltoje bei Kinijoje.

Lietuvoje pianistas dažniausiai groja populiariausiose Vilniaus klasikinės muzikos salėse, pasirodo kaip koncertmeisteris su įvairiais jaunosios kartos atlikėjais, taip pat dalyvauja tokiuose žinomuose renginiuose kaip „Didysis muzikų paradas“, „Kristupo festivalis“ ir kiti. Jurgis ne kartą koncertavo su Lietuvos kameriniu orkestru (vad. prof. Sergej Krylov) bei Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru (vad. prof. Juozas Domarkas), o studijuodamas tėvynėje kasmet rengė rečitalius Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Pianisto repertuarą sudaro įvairių epochų kompozitorių fortepijoninė muzika, tačiau svarbiausią vietą jo pasirodymuose užima kompozitorių Sergejaus Rachmaninovo, Aleksandro Skriabino, Fryderiko Chopino opusai. J. Aleknavičius pirmenybę teikia profesionaliai išanalizuotam kūriniui ir atvirai emocijai: „Esu neabejingas tam ka groju, todėl visada atiduodu klausytojams didelę dalį savęs.“ – sako pianistas.