VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras

MALJORKOS PRELIUDAI. XI festivalis „Muzikos savaitgaliai Anykščiuose“

Koncertai

MALJORKOS PRELIUDAI - tai pianistės Eglės Andrejevaitės kūrybinė koncertinė programa, kurioje skamba lenkų kompozitoriaus Frederiko Šopeno 24 preliudai op. 28 ir rinktiniai šiuolaikinių ispanų kompozitorių kūriniai-interpretacijos F. Šopeno preliudų temomis.

1838 m. lankantis Ispanijos saloje Maljorkoje sukurtas vienas žymiausių lenkų kompozitoriaus kūrybos ciklų fortepijonui tapo inspiracija 24 dabarties ispanų kompozitoriams: 2016 m. prestižinio „Chopin de Valldemossa“ festivalio užsakymu jie buvo pakviesti sukurti po vieną preliudą - refleksiją lyg „žvilgsnį iš dabarties”
į jausmingą Šopeno muzikos pasaulį.

F. Šopeno preliudų ciklas, reikalaujantis išskirtinės pianistinės technikos, ištvermės ir meninio pasirengimo, visoje apimtyje nebuvo atliktas nei vieno lietuvių atlikėjo. Unikali E. Andrejevaitės idėja
sugretinti šiuos preliudus su XXI a. autorių kūryba kuria „laiko tiltą” tarp žmonių ir šimtmečių. Ši programa dar 2023 metais bus įrašyta, o 2024 - išleista kaip debiutinis pianistės albumas.

APIE ATLIKĖJĄ

Tarptautinių konkursų laureatė pianistė EGLĖ ANDREJEVAITĖ nuo 2013-ųjų panėrė į solinę kelionę - pradėjo konceptualių solinių rečitalių seriją tarp kurių „Valanda su Beethovenu”, „Estampas - skirta Baltijos šalių 100-mečiui paminėti, „Šopeno haiku”. Išskirtiniu tapo jos projektas koncertas-spektaklis „Žiema Maljorkoje” 2021 metais parengtas kartu su aktore ir režisiere Birute Mar. Ypač sėkmingų koncertų metu (net pasaulinės pandemijos laikotarpiu!), programa buvo įvertinta pilnomis koncertų salėmis Lietuvoje: scenoje skambėjo jau 19 kartų.

E. Andrejevaitės solinės koncertinės programos skambėjo visose pagrindinėse Lietuvos koncertų salėse bei festivaliuose, taip pat Italijoje, Australijoje ir JAV. Tarptautinį įvertinimą pelnė 2012
metais kartu su dueto partnere smuikininke Augusta Jusionyte debiutavusi Graco filharmonijoje Austrijoje. Jos koncertus įrašė ir transliavo Lietuvos ir Štyrijos (Austrija) radijas.

Daugiau informacijos:
www.andrejevaite.com
https://amenucentras.lt/

Bilieto kaina - 5 Eur.
Moksleiviams, studentams, senjorams - 3 Eur.

Organizatoriai:
Anykščių menų centras

Rėmėjai:
Lietuvos kultūros taryba
Anykščių rajono savivaldybė

Informaciniai rėmėjai:
Anykšta
Aukštaitijos internetinė naujienų agentūra (AINA)
Kupiškėnų mintys