VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras

Knygos "Myliu ir mamą ir tėtį" pristatymas

Susitikimai

Nors už lango vasara, šiltas oras ir artėjanti Anykščių miesto šventė dvelkia šventine nuotaika, tačiau gyvenimiškos problemos juk vis tiek egzistuoja ir niekur nedingsta, todėl norime pakviesti visus tėvelius, kurie išgyvena ar jau išgyveno skyrybas bei tuos, kurie savo artimoje aplinkoje susiduria su skyrybas patiriančiomis šeimomis ir nori jas palaikyti į knygos „Myliu ir mamą ir tėtį“ pristatymą bei susitikimą su šios knygos autore psichologe, šeimos mediatore, Vilniaus Mykolo Romerio universiteto Psichologijos instituto docente Jolanta Sondaite.

Susitikimas įvyks liepos 22 d. 15 val. medžių apsuptoje Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos terasoje.

Skyrybos – krizinė patirtis ir suaugusiųjų, ir mažųjų gyvenime. Patekę į skyrybų situaciją tėvai, o neretai ir kiti artimieji dvejoja, kas yra geriausia vaikui, kaip su juo tinkamai kalbėtis apie artėjančius arba ištikusius pokyčius, kaip galime vieni kitiems pagelbėti ieškodami priimtiniausių ir mažiausią žalą darančių sprendimų.

Psichologė ir šeimos mediatorė Jolanta Sondaitė šioje knygoje derina teorines žinias su praktinėmis įžvalgomis ir atsako į svarbiausius su skyrybomis susijusius klausimus:

• kokios yra ir gali būti vaikų reakcijos į tėvų skyrybas;
• kokie yra vaikų poreikiai skyrybų situacijoje;
• kaip atpažinti, ar nesutriko vaiko ir tėvų ryšys, ir ką daryti, jei taip nutiko;
• kokie gali būti tėvystės planai ir modeliai gyvenant atskirose šeimose;
• kas yra mediacija ir kodėl verta ieškoti draugiškų ginčo sprendimo būdų.

Jautriai ir paprastai parašyta knyga yra lengvai skaitoma ir bus naudinga visiems, kurie išgyvena skyrybas ar nori palaikyti jas patiriančius žmones: tėvams, seneliams, pedagogams, psichologams ir kt.

Renginį moderuos ir autorę kalbins Anykščių krašto rašytojas bei laikraščio „Šilelis“ ir informacinio portalo www.nyksciai.lt redaktorius Linas Bitvinskas.

Tikime, kad renginio metu gausite atsakymus į Jums iškilusius klausimus.