VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras

Edukacinis užsiėmimas „Karo žirgas“ Arklio muziejaus Striukų sodyboje

Susitikimai

Vytauto Didžiojo karo muziejus atvyksta į Arklio muziejų. Rugpjūčio 13 d. (šeštadienį) nuo 12 iki 17 val. edukaciniame užsiėmime „Karo žirgas" karo muziejaus edukatoriai primins, kokia buvo žirgo reikšmė mūsų tautos istorijoje, kultūroje ir krašto gynyboje.

Nuo senų senovės Lietuvos kariuomenės pagrindą sudarydavo raitas karys. Ne viename Lietuvos mūšyje raiteliai vaidino lemiamą vaidmenį, kurių tarpe radosi ir husarai – stipriausia pasaulyje kavalerija, kurios karys modernioje kariuomenėje lyginamas net su šarvuočiu. Atkūrus Lietuvos Respubliką, formuojami buvo ir raitelių būriai. Ne veltui būtent raitas karys vaizduojamas Lietuvos herbe. Vytis – tai bėgti iš paskos, persekioti priešą ar, galų gale, išvyti jį iš šalies.

Vytauto Didžiojo karo muziejus kviečia susipažinti su viduramžių laikų riterių šarvais bei ginklais, išbandyti savo taiklumą šaudant iš lanko bei prisiliesti prie dar paraku kvepiančių šimtamečių Nepriklausomybės kovų ginklų, eksponuojamų centriniuose karo muziejaus rūmuose.