VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras

AVILYS

Šventės

Pasaulio anykštėnų bendrija, drauge su Anykščių menų centru organizuoja pirmąjį tokio pobūdžio renginį Anykščiuose! Spalio 16 dieną, nuo 10 valandos,  Angelų muziejaus kiemelis virs tikru bendruomenės aviliu. Čia plušės siuvėjai, dviračių, elektronikos meistrai, menininkai, veiks blusturgis, kavinė ir netgi bendruomenės hobių paroda!

 

Ne išmesti, o sutaisyti!

Pasaulyje aštrėjant klimato krizei, privalome atsigręžti ir į savo buitį. Vartotojiškumas ir „vienkartiniai“ daiktai tampa didžiule našta planetai bei mūsų gerbūviui. Siekdami suteikti žmonėms galimybę nenaudojamus, sugedusius daiktus prikelti antram gyvenimui, pasikvietėme meistrus į pagalbą. Spalio 16 dieną, nuo 11 valandos Angelų muziejaus kiemelyje dirbs elektronikos, dviračių meistras bei siuvėjas, tad galėsite visiškai nemokamai susitvarkyti dviratį, sugedusią ar sulūžusią smulkią buitinę techniką, elektroninius žaislus ar pasitaisyti, atsinaujinti, susisiūti smulkius drabužių defektus.

Panašūs renginiai jau kurį laiką rengiami įvairiuose Europos miestuose, vadinami „Repair cafe“ (lietuviškai – taisymo kavinė), galime pasidžiaugti, kad toks renginys pasiekė ir Anykščius!

 

Daikto virsmas menu

Daikto panaudojimas meno tikslams – visai ne naujiena, daug meno kūrėjų iš įprastų mums daiktų kuria meno kūrinius, štai  Marcelis Duchampas savo kūrinį „Fontanas“ sukūrė dar 1917 metais. Menininkai sugeba ne tik paversti daiktą menu, bet ir meno pagalba prikelti daiktus gyvuoti ilgiau.

Anykštėnus taip pat pakviesime savo jėgas išmėginti atgaivinant senus daiktus.  Drauge su  dizainere Jolanta Rimkute, tarpdisciplininio meno atstovu Simonu Nekrošiumi, keramike Ramune Pranckevičiūte ir video menininke Aurelija Maknyte galėsite pasinerti į kūrybinius ieškojimus ir nustebinti patys save tuo, ką galite sukurti. Išmoksite pasigaminti muzikinius instrumentus, piešite ant tekstilės, keramikos, ar kitokių jūsų atsineštų objektų.

Be to, 14.00 val. kviesime pasiklausyti Aurelijos Maknytės paskaitos „Daiktas virto kūriniu“.

 

Nenaudojamus daiktus parduok ar išmainyk

Blusturgio formatas anykštėnams gerai pažįstamas – jau ne vienus metus panašūs blusturgiai organizuojami Vyskupo skvere. Šįkart blusturgis bus kiek kitoks – galėsite prekiauti viskuo, išskyrus drabužius ir avalynę. Tad metas traukti palėpėse tūnančias dėžes su senais rakandais ir pirmyn prekiauti!

 

Kasdienybės herojai

Tikriausiai visi pažįstame žmogų, po darbų užsidarantį dirbtuvėlėse ir slapčia kuriantį meno kūrinius, mezgantį kojines ar kitaip kūrybiškai save realizuojantį? Kviečiame pažinti dar daugiau kūrybiškų asmenybių, anykštėnų bendruomenės hobių parodoje „Kasdienybės herojai“. Parodoje išvysite ūkininkų, pedagogų, gaisrininkų ir kitokių profesijų atstovų, laisvalaikio kūrinius – pažadame – pažinsite savo kaimynus visai kitu kampu.

 

Jaunimas keps pyragus

Koks gi bendruomenės renginys be kavinės, juolab, kad oras jau šąla! Šį kart į pagalbą atskubės Anykščių jaunimo klubas. Jaunuoliai pažada iškepti pyragų, sušildyti renginio dalyvius skaniausiomis arbatomis ir gardžia kava. Įsigydami kavos ar kepinių, galėsite tiesiogiai paremti Anykščių jaunimo klubo veiklą, leisite jaunimui tobulėti ir toliau vystyti prasmingas veiklas.

 

AVILYS laukia dalyvių ir jų daiktų jau šį šeštadienį, spalio 16 dieną, Angelų muziejaus kiemelyje ir terasoje, nuo 10 iki 16 valandos.

 

Renginio programa:

10.00-14.00 Blusturgis

11.00-14.00 Atviros siuvėjo, elektronikos ir dviračių meistrų dirbtuvės

11.00-14.00 Tekstilės, keramikos ir kitų objektų atnaujinimo dirbtuvės su Jolita Rimkute ir Ramune Pranckevičiūte.

13.00-15.00 Muzikos instrumentų dirbtuvės su Simonu Nekrošiumi

14.00 Aurelijos Maknytės paskaita „Daiktas Virto Kūriniu“

15.00-16.00 Daiktų perdirbimo dirbtuvės su Aurelija Maknyte.

 

Renginį organizuoja pasaulio anykštėnų bendrija bei Anykščių menų centras, finansuoja – Anykščių rajono savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.