VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras

Atvelykio koncertas. Prisimenant Luciano Pavarotti

Muzika

Italų tenoras Donato Ravini surengs koncertą Anykščių koplyčioje

Donato Ravini, tenoras
Rūta Blaškytė, pianistė

Prabėgus savaitei po Šventų Velykų balandžio 15 d. 16 val. Anykščiuose koncertuos tenoras iš Italijos Donato Ravini. Atliks programą, skirtą prisiminti didįjį tėvynainį Luciano Pavarotti. Lietuvos scenose solistas pasirodo nuo 2015 metų, Anykščiuose dainavo pernai metų gruodį, operos solistės anykštėnės Onos Zabielaitės namuose pristatė jautrų repertuarą ir žinutę migrantų tema.
D. Ravini operos tenoro balsą išgirdo jam uždainavus muzikos prekių parduotuvėje, renkantis gitarą. O pamilti klasikinę muziką, meną jį paskatino vidurinės mokyklos mokytojai, kurie buvo saleziečių vienuoliai. Donato susirado mokytoją ir pradėjo mokytis dainuoti belcanto. Mokytojas, žymus italų baritonas Lino Puglisi, ne tik davė vertingas dainavimo pamokas, įtraukė solistą į pasirodymus, bet labai prisirišo prie savo mokinio, draugystė buvo abipusė ir itin vaisinga. D. Ravini išmoko daugelio žymių itališkų operų tenoro partijas, įrašė CD, kūrė solines programas Lietuvos, Italijos publikoms. Lietuvos scenose dalyvauja pastatymuose kaip atlikėjas-tenoras ir meno vadovas, pasirodė su Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro dirigentu Martynu Staškumi ir jo vadovaujamu kameriniu orkestru, sopranais Joana Gedmintaite, Aiste Pilibavičiūte, Aiste Širvinskaite-Ruškiene, tenoru Tomu Pavilioniu, bosu Tadu Girininku, su orkestro dirigentu Robertu Bliškevičiumi ir su jo „Modus“ orkestru iš Vilniaus; su latvių orkestro dirigentu Guntars Bernāts ir jo orkestru „Gaudeamus“ iš Rygos (Latvija); su Vilniaus styginių kvartetu “Archi Quartett" (sąstatas iš LNOBT muzikantų). D. Ravini surengė klasikos šou taip pat su pianistais: Aleksandru Vizbaru (LNOBT koncertmeisteris), Rūta Blaškyte (Kauno valstybinio muzikinio teatro koncertmeistere), Linu Dužinsku, Paule Galiniene, Lina Giedraityte.

Solistui akompanuos Anykščių publikai pažįstama ir mylima Kauno muzikinio teatro koncertmeisterė pianistė Rūta Blaškytė.

„Jeigu nebūtų buvę Pavarotti, mes būtume turėję jį sugalvoti“.
Ši mintis priklauso vienam iš tūkstančių Luciano Pavarotti, italų tenoro, gerbėjų. Šis operos solistas įsirašė į muzikos istoriją kaip puikus interpretatorius, sugebėjęs "imti" 9 do natūraliu ir laisvu būdu, ir kaip klasikinės muzikos inovatorius. Menininkas sukūrė trijų tenorų pasirodymą, toks koncertas kartu su Carreras ir Domingo pirmą kartą įvyko 1990 m. per pasaulio furbolo varžybų uždarymo ceremoniją priešais pasaulinę auditoriją Romos Terme di Caracalla (Caracalla viešosiose pirtyse). Vėliau Pavarotti pasižymėjo surengęs didžiulius labdaros koncertus su roko žvaigždėmis „Pavarotti ir draugai“, dainavo Elton John, Bono, Steve Wonder, Bob Jovi, Spice Girls, Mariah Carey ir kiti. Pasiekė ne tik įspūdingus humanitarinius rezultatus, surinkdamas dideles pinigų sumas, bet ir klasiką, operą priartino prie masių – daugelis pirmą kartą išgirdo belcanto.

Žavų koncertą pristato klasikinės, džiazo muzikos renginių kompanija „Klasikos degustacija“, Anykščių menų centras, A. Vienuolio muziejus, jo organizavimą finansavo regiono kultūros rėmėjos- kompanijos „Anykščių energetinė statyba“, „SPA Vilnius“ ir „Alauša“. Koncertas yra nemokamas, svečiai gali prisidėti tokia suma, kokia nori. Vietas siūlome rezervuoti tel. +370 686 47 096

https://amenucentras.lt/30623-2/