„4 Mortos”

Spektakliai

Spalio 19 d. 18 val. Nacionalinės dramaturgijos festivalio „Pakeleivingi“ metu Anykščių publikai pirmą kartą bus pristatytas Kauno miesto kamerinio teatro spektaklis-vakarėlis su mirtim „4 Mortos”, paremtas lietuviška mitologija, folkloru, žaidimas-ritualas, kuris sugrąžins iš feisbukinės egzistencijos į gamtos duotą prigimtį.

Daugiau:

 

„Mirties alsavimas – natūralus, įprastas. Visi kažkada mirsime. Tačiau į mirtį reikia žvelgti ne su baime, o iš linksmos, šviesios pusės, mirtis nėra pabaiga“, – sako spektaklio režisierius Darius Rabašauskas.

Folkloro tyrinėtoja, spektaklio kompozitorė Laurita Peleniūtė atkreipia dėmesį į santykio su mirtimi svarbą asmenybės formavimuisi: „Jei kiekvienas žinotume, kad šalia mūsų visada yra mūsų mirtis – asmeninė, sava, „mano mirtelė“ – išmoktume gyventi prasmingiau. Mirtis taptų ne baimės šaltiniu, o išmintimi, kuri mus lydi“, – teigia ji.

Šis spektaklis – tai pabuvimas kartu. Todėl vakarėlio apibrėžimas – jam labai tinkamas. Vakarėlis gali būti visoks, kiekvienam skirtingas, tačiau pagrindinė vakarėlio esmė – kad žmonės pabūtų kartu. „Vakarėlis su mirtim kiekvieną turėtų įkvėpti prasmingiems darbams“, – teigia režisierius Darius Rabašauskas.

Pasak režisieriaus, pagrindinė spektaklio idėja – ritualinį folklorą sujungti su šiandienine kasdienybe, šiuolaikinį humorą su tautosakiniu humoru, šimtmečiais meistriškai įžeminusiu mitinius išgyvenimus.

Režisierius – Darius RABAŠAUSKAS
Scenografė ir kostiumų dailininkė – Laura LUIŠAITYTĖ
Muzika – Laurita PELENIŪTĖ
Mortos: Simona BLADŽENAUSKAITĖ, Indrė PUIŠYTĖ, Laurita PELENIŪTĖ, Jonė DAMBRAUSKAITĖ.

Spektaklyje atliekamos Gedimino ŽILIO dainos
Garsinius fonus įgrojo Tadas DAŠUKAS
4 Mortas konsultavo medinčius Petras DABRIŠIUSBilietai: Anykščių kultūros centro kasoje ir tiketa.lt

Kontaktai