Muziejai Anykščiuose

                     Muziejaus lankymas – tai ne tik žiūrėjimas į eksponatus ir jų aprašymų, tai grįžimas į praeitį ir susipažinimas su skirtingomis epochomis, tai tarsi keliavimas laiku arba istorijos pamokos „gyvai“  - Anykščiuose muziejų yra daug ir jie tokie įvairūs, jog kiekvienas ras tokį, koks jam pats įdomiausias. Kviečiame aplankyti Anykščių muziejus.

                      Anykščiuose yra pirmasis Lietuvos memorialinis Antano Baranausko ir Antano Vienuolio-Žukausko muziejus, įkurtas 1927 m. Jis kaupia, saugo ir populiarina muziejines vertybes, atspindinčias Anykščių krašto kultūros, literatūros, istorijos, agrarinės kultūros, technikos istorijos raidą. Šalia muziejaus veikia atnaujinta Stanislovo Petraškos akmens tapybos ekspozicija.

                      Pačiame Anykščių centre įsikūręs Sakralinio meno centras, kuriame yra  garsusis Angelų muziejus. Tai  pirmasis muziejus Lietuvoje, kuriame rasite daugybę angelų, net ir paslaptingą angelą, jam galėsit pasakyti didžiausią savo svajonę.

                      Nuo Anykščių iki Rubikių vingiuojančiais siauraisiais bėgiais rieda traukinukas – vienas iš įdomiausių Lietuvos technikos stebuklų, o šimtametės Anykščių siaurojo geležinkelio stoties komplekse įsikūręs Siauruko muziejus.

Arklio muziejus – vienintelis Pabaltijo šalyse, kuriame saugomos ir eksponuojamos gausios Lietuvos arklininkystės istoriją menančios eksponatų kolekcijos, čia vyksta  edukaciniai užsiėmimai, tradicinių amatų mokymai.

Istorijų dvarelis – nauja edukacinė erdvė, skirta visiems: vaikams ir ne vaikams, mėgstantiems istorijas ir paslaptis.

                      Taip pat nepamirškite aplankyti ir kitų muziejų: Bronės Buivydaitės muziejus, Jono Biliūno sodyba-muziejus, Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių sodyba, Svėdasų krašto (J.Tumo-Vaižganto) muziejus.

 

Adresai ir kontaktai:

 

 

 

 

 

 

Atsiliepimai

Komentuoti