Anykščiai kuria Laisvę, skelbia Laisvę, švenčia Laisvę!

Kovo 11-ąją Anykščiai kviečia visus į iškilmingą, Lietuvos valstybės atkūrimo minėjimui skirtą dieną. Pirmą kartą Anykščiuose vyks toks ypatingas minėjimas: šventinė, teatralizuota eisena „Laisvės vėjo keliu“ su vėjo malūnėliais, meninės dokumentikos filmo premjera „Baladė apie stovinčiąją ant tilto“, Bendrystės ir Laisvės vakarienė miesto aikštėje. Tai tik dalis staigmenų, kurios džiugins miesto gyventojus bei lankytojus.

Svarbiausią valstybinę šventę ne tik minėkime, bet ir nuoširdžiai švęskime kartu, pajuskime vienybės ir bendrystės nuotaiką!

Šių metų šventės simbolis – Laisvės vėjo malūnėlis

Laisvės vėjo malūnėlis – iš tautos atkeliavęs 1990 m. Kovo 11-osios ir valstybės atkūrimo bei augimo simbolis. Kviečiame visus – didelius ir mažus pasigaminti vėjo malūnėlius ir kartu skleisti žinią apie atkurtą Lietuvos nepriklausomybę. Mūsų laisvė kaip vėjas, nesulaikoma ir gyvybinga. Esame ir būkime laisvi, aktyvūs ir kūrybiški – sukurkime savo laisvės vėjo malūnėlius ir papuoškime jais miesto erdves. Pajuskime tą nuotaiką, kuri prieš tris dešimtmečius žmonėms įžiebė viltį ir tikėjimą.

Kviečiame prisijungti prie šventinės Kovo 11-osios eisenos

Šventinę Kovo 11-ąją pradėsime 12.30 val. iškilminga eisena nuo A. Vienuolio g. Apžvalgos aikštelės iki A. Baranausko aikštės. Kviečiame visus – Anykščių krašto įmones ir organizacijas, seniūnijas, visuomeninius judėjimus, kaimo bendruomenes, klubus, asociacijas bei pavienius asmenis – aktyviai dalyvauti šventinėje eisenoje! Pageidautina, kad eisenos dalyviai rinktųsi prie Apžvalgos aikštelės 12.00 val. ir turėtų atstovaujančios institucijos vėliavas ar atributiką bei šios šventės simbolį – Laisvės vėjo malūnėlį. Eiseną vainikuos šventinis vėliavos pakėlimas.

Dokumentinio filmo premjera „Baladė apie stovinčiąją ant tilto“

14 val. kviečiame visus į susitikimą Anykščių kultūros centre su režisiere Dali Rust ir operatore Kristina Sereikaite, kurios pristatys savo meninės dokumentikos filmą „Baladė apie stovinčiąją ant tilto“. Filmo herojės, signatarės Vidmantės Jasukaitytės asmenybė įprasmina ne tik jos, bet ir visų žmonių, kurie pasirašė Kovo 11-osios Aktą, istoriją. Pasak režisierės, V. Jasukaitytė pati norėjo tokio pavadinimo: stovinti, balansuojanti, laukianti – tarp dviejų pasaulių. Vidmantės Jasukaitytės kūrybą skaitys aktorė Eglė Jackaitė. Šis kinas – tarsi liudijimas apie tai, jog signatarai nebuvo atsitiktinės asmenybės, o drąsiausi ir kūrybingiausi Lietuvos piliečiai.

Bendrystės ir Laisvės vakarienė

Kviečiame į kitokią Laisvės šventę – Bendrystės ir Laisvės vakarienę. Kovo 11-ąją 18 val. A. Baranausko a. prie paminklo Laisvei susiburs šventiškai nusiteikę anykštėnai ir miesto svečiai, bendrystės jausmą skleis grupės „Ūkanose“ dainos bei Sauliaus Petreikio muzika. Čia kiekvienas galės pasveikinti susirinkusius Laisvės 30-mečio proga. Kurkim Laisvę, skelbkim Laisvę, švęskim Laisvę kartu!

Svarbu: Visi, norintys dalyvauti šioje vakarienėje, stalais, jų papuošimu bei vaišėmis turi pasirūpinti patys. Stalo puošybos akcentai: dangaus žydrumo atspalviai arba balta spalva.

 

Atsiliepimai

Komentuoti