Balandžio 30 d. Pavasario medžiotojų šventė

Šventės

           Balandžio pabaigoje (balandžio 30 d.)  geriausi  visos Lietuvos medžiotojai, šauliai ir jiems prijaučiantys renkasi į jau dešimtus metus iš eilės rengiamas varžybas -“Zala Arms - Leader Sport” .Jos  organizuojamos  didžiausiame  šaudymo centre Lietuvoje, kuris randasi  Anykščiuose. Varžybas tradiciškai pradėda trys patrankos salvės. Praeitais  metais  čia buvo surengtas pirmasis Lietuvoje šašlykų kepimo čempionatas. Į varžybas susirinko rekordinis skaičius šaulių. Jų buvo net 160 ! O šašlykų kepimo čempionate rungėsi 11 dalyvių. Nugaletoju tapo patiekalas, kuris buvo pagamintas iš bebro. Šiais metais tikimasi dar didesnio dalyvių ir svečių skaičiaus .

 Šauliai varžysis  dviejose rungtyse. Taip pat visą dieną be perstojo “bėgios šernas,, ir skraidys ,,moliniai karveliai,,.

 Vaikai ir moterys taip pat neliks be dėmesio. Jie rungsis pniaumatinio ginklo rungtyje , šiais metais organizatoriai paruošė jiems staigmeną “bėgantį elnią”.  Laukiami  ir kaimynai iš Latvijos, Estijos ,Ukrainos ,Rusijos

Galima teigti jog tai ne vien tarptautinės varžybos, bet ir renginys jau tampantis pavasario medžiotojų švente.

Renginio kulminacija taps loterija, kurioje bus  pralošti –karabinas Verney –Carron, termovizorius ,  kameros ir dar daug daug įvairiu prizų. Visi atvykę į šventę čia pat galės susipažinti su 18 amžiaus Lietuvos armijos ginkluote , kareiviais ir  jų patiekalais , o taip pat kareiviai suteiks išsirtinę galimybę pykštelėti iš senovinės muškietos !

 Varžybų organizatoriai dar kartą dėkoja ištikimiems  rėmėjams :,,Gurmanas”, ,,Saldva”, “Swarovski”, “Ažuožerių sultys”, “Pieno žvaigždės”, “Jaros prekyba”, “Bangenis”, “Parakas”, , “Delfi” ir kviečia prisijungti ir Jus paremti šią šventę savo produkciją ar paslaugomis  !