Liepos 22 d. Anykščių koplyčioje – Pasaulio anykštėnų kūrybos centre atidaroma „Anykštos“ fotožurnalisto Jono Junevičiaus fotografijų paroda „Anykščiai pro laiko langus“

Parodos

Liepos 22 d. (penktadienį) 17:30 val.Anykščių koplyčioje – Pasaulio anykštėnų kūrybos centre (Vilniaus g. 36)atidaroma „Anykštos“ fotožurnalisto Jono Junevičiaus fotografijų paroda „Anykščiai pro laiko langus“.

Anykščiai pro laiko langus

...kasdien atsiveria vis kitaip. Jei kiekvienas mūsų žvilgsnis, kuriuo paglostome savo miestą, paliktų savito atspalvio švytintį pėdsaką, gyventume žėrinčiame pasaulyje, nerasdami jame pilkos tuštumos. Toje vaivorykštėje sekdami anykštėno fotografo, laikraščio „Anykšta“ žurnalisto Jono Junevičiaus žvilgsnius, patirtume, jog nelikę Anykščiuose jokio slapto užkampio, kurio jis nebūtų palytėjęs per keturis kūrybinės veiklos dešimtmečius. Ar dar liko žmogus Anykščiuose, kuris būtų išvengęs skvarbaus Jono žvilgsnio, į laiko juostą įrėžiančio veidus, vaizdus, įvykius, kiekvieną tarsi atsitiktinę sekundę?..

...fotonuotraukos – lyg laiko langai, pro juos žvelgiame į miestą ir jo žmones. Į Anykščius, į artimesnes miesto apylinkes dabar dairomės ne tik kartu su Jonu Junevičiumi, bet ir su žinomais ar jau bevardžiais tapusiais Anykščių krašto fotografais, kurie mums padovanojo savo žvilgsniu dar be ryškių spalvų pažymėtą būtąjį laiką. Net ir pats Jonas, kaskart ten pat atsidūręs, ne iškart atpažįsta, jog tai – ta pati vieta, tik laikas – kartais pusšimčiu metų, o kartais ir visu amžiumi jau nutolęs.

...ir kai šią vasarą Anykščiuose gimsiantis kūdikis užaugs, kai irgi sugalvos įamžinti nuotraukoje savo gimtąjį miestą, – jis tikriausiai bandys aptikti kažkur čia vis dar švytintį Jono Junevičiaus žvilgsnio pėdsaką...

Tautvydas Kontrimavičius