VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras

Nuotolinės "Istorijų dvarelio" edukacijos

Edukacijos

Istorijų dvarelis Jūsų patogumui edukacinius užsiėmimus organizuoja nuotoliniu būdu. Šios edukacijos vedamos kompetentingų, savo sritį išmanančių specialistų.

  • Edukacijos gali dalyvauti nuo 5 iki 30 dalyvių.
  • Edukacinės programos ir kūrybinių dirbtuvių trukmė – 45 min.
  • Vienam asmeniui – 2 eurai.

Edukacinės programos:

1. Laiškų istorija

Neabejojame, jog esate rašę LAIŠKĄ. Kalėdų seneliui juk tikrai rašėte? Ir ne po vieną! Tikriausiai didžioji dalis esate parašę ir elektroninį laišką? Šiandien ši laiško forma yra pati populiariausia. Mes tikrai nepamiršome tradicinio laiško formos, kuomet rašome ranka ant popieriaus, tik retokai tai darome.

O kas yra laiškas?

Dr. Mindaugas Nefas, Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos mokytojas, Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos lektorius, papasakos apie pirmuosius laiškus, jų istoriją, pašto ženklų atsiradimą ir dar daugiau įdomybių apie rašytinį bendravimo būdą.

Ar žinojote, kad seniausias žinomas laiškas, yra jaunuolio laiškas mylimajai ant akmens plytos, kuris sveria net 16 kilogramų?!

Edukacijos pabaigoje iliustruotoja Vilija Kvieskaitė dalyvius supažindina su atvirukų gamyba naudojant ,,graffiti” arba kitaip grattage technika.

Kam skirta?

Edukacinė programa skirta jaunesnio ir vidutinio mokyklinio amžiaus vaikams bei suaugusiems, savo veiklą siejantiems su vaikų auklėjimu, ugdymu bei mokymu. Edukacinis užsiėmimas įdomus bei naudingas tėvams, kurie skatina vaikų domėjimąsi istorija.

 

2. Pasaulio knygų įdomybės

Kiekviena knyga yra savotiškas raktas į pasaulio širdį, žmonių mintis ir troškimus. Kokie yra žmonės, tokios yra ir knygos, nes tai jų gyvenimo ir būties atspindys. Kurti, rašyti nori daugelis, bet kaip visa tai įvilkti į knygos rūbą, parinkti jai gerus marškinius, supakuoti ir pateikti skaitytojui žino nedaugelis.

Vilniaus universiteto komunikacijos ir informacijos mokslų docentas Tomas Petreikis edukacijos dalyvius supažindins ne tik su knygų įdomybėmis, bet ir apžvelgs ženklų ir rašto atsiradimą, rašymo medžiagas, knygų įrišimą ir fabrikinę knygrišystę, papasakos apie spaudos išradimą.

Edukacijos pabaigoje iliustruotoja Vilija Kvieskaitė dalyvius moko pasigaminti knygelę ir ją iliustruoti.

Kam skirta?

Edukacinė programa skirta jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikams bei suaugusiems, savo veiklą siejantiems su vaikų auklėjimu, ugdymu bei mokymu, skaitymo skatinimo specialistams. Edukacinis užsiėmimas įdomus bei naudingas tėvams, kurie skatina vaikų kūrybiškumą, skaitymą, bei domėjimąsi literatūra.

 

3. Anykščių šilelio gamtos paslaptys

,,Kalnai kelmuoti, pakalnės nuplikę! Kas jūsų grožei senobinei tiki?“. Kūrinio autorius, kunigas Antanas Baranauskas taip beveik prieš 200 metų pradėjo rašyti savo žymiąją poemą ,,Anykščių šilelis”, kurioje aprašo ne tik miško augaliją, bet ir ten gyvenančius miško žvėris, miške besilankančių žmonių elgesį.

O ar dabar šilas toks pats, kaip beveik prieš 200 metų? Tą mums padės išsiaiškinti miškininkas, miško mokytojas Raimundas Ereminas, kuris visomis mintimis ir darbais yra pasinėręs į miško reikalus. Edukacijos dalyvius jis supažindins ne tik su A. Baranausko žymiąja poema, bet ir panagrinės dabartinę Anykščių šilo florą ir fauną.

Edukacijos pabaigoje iliustruotoja Vilija Kvieskaitė dalyvius skatins būti ekologiškais ir perdirbti popierių.

Kam skirta?

Edukacinė programa skirta jaunesnio ir vidutinio mokyklinio amžiaus vaikams bei suaugusiems, savo veiklą siejantiems su vaikų auklėjimu, ugdymu bei mokymu. Edukacinis užsiėmimas įdomus bei naudingas tėvams, kurie skatina vaikų domėjimąsi gamtos pažinimu.

 

4. Antspaudų istorija

Neabejojame, jog tikrai esate regėję antspaudą, pavyzdžiui, savo gimimo liudijime arba senesnio pavyzdžio moksleivio pažymėjime. Jei kalbame apie antspaudus, tuomet turime kalbėti ir apie kitą žodį – spaudą. Kodėl? Nes antspaudas yra galutinis produktas, kurį mes galime matyti popieriaus lape. O spaudas yra įrankis, kuriuo antspaudas yra įspaudžiamas.

O kam reikėjo atspaudo? Dr. Mindaugas Nefas, Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos mokytojas, Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos lektorius edukacijos dalyvius supažindins su antspaudų istoriją pasaulyje ir Lietuvoje, apžvelgs jų naudojimą ir kitus svarbius gyvavimo elementus.

Edukacijos pabaigoje iliustruotoja Vilija Kvieskaitė pakvies dalyvius pasigaminti antspaudą.

Kam skirta?

Edukacinė programa skirta jaunesnio ir vidutinio mokyklinio amžiaus vaikams bei suaugusiems, savo veiklą siejantiems su vaikų auklėjimu, ugdymu bei mokymu. Edukacinis užsiėmimas įdomus bei naudingas tėvams, kurie skatina vaikų kūrybiškumą, bei domėjimąsi istoriją. 

 

5. Rašytojų palėpė

Antanas Baranauskas, Juozas Tumas – Vaižgantas, Bronė Buivydaitė, Jonas Biliūnas, Petras Biržys, Petras Tarasenka, Antanas Vienuolis – kas sieja šiuos rašytojus? Kokia buvo mėgstama veikla? Kuo domėjosi be kūrybos? Edukacijos dėmesio centre – Istorijų dvarelio rašytojų palėpė ir joje esantys rašytojų krėslai.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Miglė Petrošiūtė dalyviams pristatys šiuos rašytojus, rašymo stilistiką ir kūrinius, supažindins su kiekvieno rašytojo mėgiamomis veiklomis ir pomėgiais.

Edukacijos pabaigoje dalyviai kviečiami smagiam žinių užtvirtinimui – drauge su iliustruotoja Vilija Kvieskaitė sukurti pasakojimo žaidimą.

Kam skirta?

Edukacinė programa skirta priešmokyklinio, jaunesnio ir vidutinio mokyklinio amžiaus vaikams bei suaugusiems, savo veiklą siejantiems su vaikų auklėjimu, ugdymu bei mokymu. Edukacinis užsiėmimas įdomus bei naudingas tėvams, kurie skatina vaikų domėjimąsi istorija ir literatūra.

Atsiliepimai

Komentuoti