Sodyba „Gojus"

Kaimo sodybos

Anykščių rajonas garsėja gražia gamta, puikiu kraštovaizdžiu. Ant Šeimyniškėlių piliakalnio, pasak istorikų, kadaise stovėjo Vorutos pilis. Ankstyvojoje Lietuvos istorijoje Vorutos vardas turi simbolinę prasmę – tai vienintelė Mindaugo pilis, kurios vardą išsaugojo istoriniai šaltiniai. Čia 1251m. sprendėsi Mindaugo, kaip valdovo, likimas.
Visai netoli už piliakalnio buvo kaimas skambiu GOJAUS pavadinimu, kuris pamažu sunyko sovietmečiu, kuriantis kolūkiams, vykdant tuometinę melioracijos programą. Tačiau išliko viena sodyba, kurią naujam gyvavimui atkūrė ir toliau puoselėja ūkininkas S.Strumskis su savo šeima. Nors pastatų išdėstymu, naudotomis statybos medžiagomis vienkiemis atitinka senovišką tradicinį kiemo išdėstymą ir Aukštaitijai būdingą statinių stilių, jos paskirtis jau yra kita. Sodybos statinių rekonstrukcijos autorius, Lietuvoje ir už jos ribų gerai žinomas architektas – G. Natkevičius ir partneriai. Kam yra žinomas minėto talentingo šių laikų architekto „švarus“ stilius, tas ir šiame jo darbe galės stebėti naujų, įdomių, originalių sprendimų išraiškas.

Kaimo turizmo sodyba pritaikyta poilsiui. Joje laikinai galima pasislėpti nuo miesto šurmulio, triukšmo, kamščių ir kitų miesto „privalumų“.
 

Patogumai

Konferencijų salė
Pirtis

Paslaugos

Pirtis

Moderni malkomis kūrenama suomiška, taip pat garinė (turkiška) pirtys, nedidelis masažinis baseinas, konferencijų-iškilmių vieta yra tai, ką galima atrasti kiekviename mieste, tačiau rečiau kur bus įmanoma sėdint karštoje saunoje stebėti pro langą natūralią gamtą, gražų tvenkinį.

Pramogos

Mėgstantiems slidinėti ir žinantiems Anykščių slidinėjimo trasą, kuri randasi ant Kalitos kalno, kurioje nuo šio rudens galima pasidžiaugti nusileidimu kalnų rogėmis, kurios veikia ištisus metus, norime informuoti, kad sodyba "Gojus" yra arčiausiai šios vietos. Prieš slidinėjimą arba po jo galima patogiai įsikurti sodyboje, pažaisti biliardą, išsikepti mėgstamą kepsniuką, pasikaitinti sausoje ar garinėje pirtyse, atsipalaiduoti masažiniame baseine. "Aštresniems" pirtininkams išpjausime eketę tvenkinyje.
 
Norintiems artimiau susipažinti su gražiomis Anykščių apylinkėmis, organizuojamos išvykos-ekskursijos su džipais. Kas labiau vertina iškylas pėsčiomis – parinksime maršrutus tokiomis vietomis, kur keliaujant greičiau sutiksite stirnų, lapių, elnių, zuikių. Elmės upelio vagoje galima išvysti kiek sunkių darbų nuveikia bebrai, kur ir kaip jie gyvena. 

Kas mėgsta žvelgti į gamtą iš paukščio skrydžio gali tikėtis (esant tinkamoms oro sąlygoms) tapti kelionės oro balionu dalyviais. (Dėl šios paslaugos t.p. reikia tartis iš anksto).
Akies taiklumui ir rankos tvirtumui išbandyti yra orinis šautuvas su optiniu taikikliu. (Specialaus pasiruošimo ir leidimų juo naudotis - nereikia).

Mėgstantys techniką sodyboje atras GAZ, Mersedes markės autentiškų pavyzdžių. Žiemą, atsiradus ledui ant vandens, galima puikiai leisti laiką su pačiūžomis, rogutėmis.

Mėgstantiems pajodinėti pabalnosime arklį.

Atsiliepimai

Komentuoti